Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

Tytuły Lider Małopolski 2005 przyznane !

Kapituła Konkursowa Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, już po raz piąty zorganizowała Konkurs na "Najlepsze Przedsięwzięcie Roku w Małopolsce - Lider Małopolski 2005". Laureatem za całokształt działalności został Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Pozostali Laureaci to: Oddział Kardiochirurgii Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, Krakowski Park Technologiczny wraz z Małopolskimi Parkami Przemysłowymi, Skrzyżowanie 2-poziomowe w Bielsku-Białej, Narciarska Trasa Zjazdowa w Przemyślu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Oświęcimiu, Międzynarodowy Port Lotniczy w Krakowie, Wydawnictwo "Biały Kruk", "Nowy Styl" - zakłady meblarskie braci Krzanowskich z Krosna, Tarnowskie Towarzystwo Żużlowe "Unia Tarnów" i Philip Morris w Krakowie.

SGiPM jako największa regionalna organizacja samorządowa w Polsce, obejmująca swym zasięgiem obszar historycznej Małopolski promuje najlepsze inwestycje o wymiarze społecznym i gospodarczym w Małopolsce. Za rok 2005, podobnie jak w latach poprzednich, uhonorowano przedsięwzięcia, które pełnią rolę "lokomotyw" w naszym regionie. Dlatego wyróżniono zarówno inwestycje w infrastrukturze, przedsięwzięcia o wymiarze społecznym ważne dla sfery duchowej, edukacji, tożsamości, jakości życia mieszkańców, jak również dynamicznie rozwijające się firmy z Małopolski.

W poprzednich edycjach Konkursu Laureatami byli za całokształt działalności: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Kampus 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego, Polska Akademia Umiejętności, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ponadto wyróżniliśmy m.in.: Miasto Kraków, Samorząd Województwa Małopolskiego, Wielokulturowy Festiwal "Galicja" w Przemyślu, Miasta Chrzanów i Brzesko, portal ONET.PL, Browar "Żywiec", IGLORKAK Sp. z o.o., CoamArch S.A., Gripa MSPEX Wadowice, Krakowskie Centrum Inwestycyjne S.A., SOLIDEX S.A., Firma WOJAS, Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, PLIVA Kraków.

Uroczyste zakończenie Konkursu połączone z wręczeniem dyplomów i krótką prezentacją Najlepszych Przedsięwzięć Roku w Małopolsce - Lider Małopolski 2005, odbędzie się 16 lutego 2006 r. o godz. 11.00 w Sali Obrad Rady Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa, Pl. Wszystkich Świętych 3/4 w Krakowie.