konferencje     małopolanie roku     podarujmy dzieciom lato     wspólnota małopolska    
       
WYDARZENIA  >  SZCZEGÓŁY WYDARZENIA
24.10.2011
Polonia Minor dla Stowarzyszenia Prasy Lokalnej

W krakowskim Klubie Dziennikarzy "Pod Gruszą" odbyła się uroczystość jubileuszu 20-lecia Polskiego Stowarzyszenia Prasy Lokalnej. W dowód uznania dla wieloletniej działalności stowarzyszenia przewodniczący Sejmiku Kazimierz Barczyk przekazał na ręce prezesa PSPL Zdzisława Sroki - Medal "Polonia Minor".

Medal "Polonia Minor" marszałek Województwa Małopolskiego wraz z przewodniczącym Sejmiku przyznaje za szczególne zasługi w działalności na rzecz Małopolski.

Polskie Stowarzyszenie Prasy Lokalnej z siedzibą w Krakowie, najpierw jako Regionalny Ośrodek Prasy Lokalnej, a od 1994 roku w obecnej formie reprezentuje ponad 400 gazet w całym kraju, jak też ponad 300 gazet polonijnych w 30 krajach świata.

Jubileuszowa uroczystość, która zgromadziła liczną grupę gości z całej Polski była także okazją do wręczenia wyróżnień dla zwycięzców II Ogólnopolskiego Konkursu Gazet Lokalnych organizowanego przez PSPL. Warunkiem udziału w konkursie było zaprezentowanie dorobku gazety lokalnej na przestrzeni ostatnich trzech lat. Nagrodę Grand Prix 2011 zdobyła "Nasza Gazeta" z Gdowa, natomiast dwa pierwsze miejsca ex aequo otrzymały "Gazeta Miechowska" i "Kurier Błażowski".

za: UMWM

wstecz                           Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski