Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

Dobra Energia - II Konferencja organizowana pod patronatem SGiPM

Czy zysk korporacji i dbanie o środowisko można pogodzić? Jak mądrze inwestować w OZE? Kiedy to się opłaca? Na te i wiele innych pytań dotyczących energetyki odnawialnej będziemy szukać odpowiedzi na Konferencji "Dobra Energia" organizowanej pod patronatem SGiPM.

Już 7 czerwca spotykamy się w Krakowie!

To druga konferencja z cyklu "Dobra Energia".

Odbędzie się ona w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, a zaproszeni goście rozmawiać będą m.in. o tym, jakie korzyści może przynieść roztropne inwestowanie w OZE dla miast, gmin i - przede wszystkim - samych mieszkańców.

W trakcie wydarzenia paneliści będą także dyskutować o roli samorządu w budowaniu świadomości ekologicznej lokalnych społeczności i omawiać dobre praktyki w tym zakresie. Pokażą także, co inwestycje w OZE i technologie sprzyjające energooszczędności mogą oznaczać dla firmowego i domowego budżetu. Podpowiedzą też, jak zdobyć pieniądze na takie inwestycje i jak je mądrze wydać.

W dyskusjach udział wezmą m.in. Bogdan Szymański ze Stowarzyszenia Polska PV, Katarzyna Dulko-Gaszyna z IKEA Polska, Bartłomiej Zysiński z Polskiej Izby Magazynowania Energii, Marek Sobieniecki w imieniu IKEA Polska i Grzegorz Putynkowski z CBRTP. A także lokalni urzędnicy, samorządowcy i naukowcy.

Cykl konferencji "Dobra Energia" powstał, bo chcemy w gronie ekspertów, praktyków, naukowców, przedstawicieli biznesu i władz rozmawiać o korzyściach płynących z właściwego wykorzystania odnawialnych źródeł energii i energooszczędnych technologii w budownictwie. Jego celem jest pokazanie potencjału polskich i zagranicznych rozwiązań zakresu wytwarzania i poszanowania energii, a także korzyści płynących ze zrównoważonego rozwoju opartego o OZE. Konferencja inaugurująca cykl odbyła się w Poznaniu, 22 marca. 95 proc. uczestników poleciłoby udział w niej swoim znajomym i współpracownikom.
 
Patronatem honorowym krakowską konferencję objął Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa. Organizatorem cyklu konferencji "Dobra Energia" jest firma Konferencje Agora, część multimedialnego koncernu Agora S.A. - właściciela takich marek jak Gazeta Wyborcza, Helios, Tok FM, czy AMS.

Więcej informacji o konferencji na stronach:

www.dobraenergia.edu.pl

www.facebook.com/DobraEnergiaPL