konferencje     małopolanie roku     podarujmy dzieciom lato     wspólnota małopolska    
       
SZCZEGÓŁY INFORMACJI
2011-07-22 Gazeta Wyborcza
Wakacje dla dzieci ze Wschodu

Zwiedzanie Krakowa i Wadowic, wycieczka do zoo i zabawa w parku wodnym - to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na dzieci z najuboższych rodzin z Białorusi, Ukrainy, Litwy i rosyjskiego Królewca w ramach akcji "Podarujmy lato dzieciom ze Wschodu".

Ponad 125 dzieci z najuboższych rodzin pochodzenia polskiego, kultywujących rodzime tradycje, obyczaje i język, rozpoczęło wakacje w województwie małopolskim. Celem wypoczynku trwającego od 17 do 28 lipca jest zapoznanie dzieci z kulturą i historią Polski - kraju ich przodków. Żywą lekcją historii będzie zwiedzanie m.in.: Wawelu, Kazimierza, Muzeum Czartoryskich, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Lanckorony i Wadowic. Dla najmłodszych zaplanowano też czas na zabawę i rozrywkę, m.in. na basenie i w kinie.

Uroczyste powitanie dzieci odbyło się wczoraj w sali obrad Rady Miasta Krakowa. - Myślę, że to piękna akcja wynikająca z dobrej woli, i cieszę się, że możemy być tu razem. Mam nadzieję, że ta akcja będzie trwać przez wiele lat. Życzę wam abyście wywieźli stąd radość, optymizm i entuzjazm - mówiła Elżbieta Lęcznarowicz, zastępczyni prezydenta Krakowa.

- Chcę podziękować za to, że możemy tu być i mamy możliwość zobaczyć jedno z najpiękniejszych miast Polski - w imieniu wszystkich dzieci dziękował Maksymilian, uczestnik wypoczynku.

Akcję "Podarujmy lato dzieciom ze Wschodu" zorganizowało Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski przy współfinansowaniu Urzędu Miasta Krakowa.

Anna Zgrzebnicka

wstecz                           Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski