Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

Apel

Apel VIII Walnego Zebrania SGM o realizowanie konsekwentnej polityki zmierzającej do zapewnienia Polsce pełnoprawnego udziału w Pakcie Północnoatlantyckim.

Stowarzyszenie Gmin Małopolski skupiające władze samorządowe miast i gmin historycznej Małopolski, w związku z toczoną debatą publiczną na temat członkostwa Polski w Pakcie Północnoatlantyckim, apeluje do władz państwowych o realizowanie konsekwentnej polityki zmierzającej do zapewnienia Polsce pełnoprawnego udziału w tym jedynym efektywnym, ogólnoeuropejskim systemie bezpieczeństwa i współpracy dla obrony pokoju na przełomie II i III Tysiąclecia.

Decyzje w tej sprawie powinny uwzględniać niekwestionowane i powszechnie wyrażane przez ogół obywateli dążenia Narodu Polskiego.

Stowarzyszenie Gmin Małopolski, które dorocznie honoruje najwybitniejsze osobistości Tytułem Małopolanina Roku, przyzna w 1999 roku takie Tytuły 16 przedstawicielom państw podejmujących decyzję w tej sprawie za ich największe zasługi - głowom państw, szefom rządów lub parlamentów. Honorowe wyróżnienia, za rozbudowę bezpiecznej Europy "oddychającej dwoma płucami", zostaną wręczone w roku 2000 w Krakowie - Europejskiej Stolicy Kultury 2000.

Kazimierz Gąsior
Przewodniczący VIII Walnego Zebrania SGM
Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnobrzegu