konferencje     małopolanie roku     podarujmy dzieciom lato     wspólnota małopolska    
       
KALENDARZ  >  SZCZEGÓŁY INFORMACJI
26.06.2013   
I Małopolskie Forum Seniorów - konferencja SGiPM

Serdecznie zaraszamy na organizowane przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

I Małopolskie Forum Seniorów

 z udziałem przedstawicieli władz centralnych i lokalnych, organizacji działających na rzecz Seniorów oraz liderów lokalnych społeczności Seniorów.

Konferencja ta będzie wydarzeniem wieńczącym realizację projektu PartycypacJA. Seniorzy na rzecz seniorów w przestrzeni publicznej. 60+, współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.

I Małopolskie Forum Seniorów odbędzie się w dniu 26 czerwca 2013 r. w Krakowie, w siedzibie Muzeum Armii Krajowej, ul. Wita Stwosza 12 w godz. 11.00-14.00. 

Dla uczestników konferencji zapewniamy drobny poczęstunek, a po zakończeniu spotkania możliwość zapoznania się z ekspozycją Muzeum Armii Krajowej z udziałem przewodnika.

Tematyka spotkania obejmować będzie najważniejsze dla Województwa Małopolskiego zagadnienia polityki senioralnej. Zadaniem Forum będzie wypracowanie wspólnych postulatów i wskazanie priorytetowych obszarów działania mających na celu podniesienie aktywności Seniorów w życiu publicznym.

Udział w konferencji potwierdzili m.in.: Elżbieta Achinger (Poseł na Sejm), Andrzej Gut-Mostowy (Poseł na Sejm RP), Kazimierz Barczyk (Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego, Przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski), Anna Okońska-Walkowicz (II Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Spraw Społecznych), Andrzej Martynuska (Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie) oraz liderzy Seniorów: Danuta Bańska (Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń UTW, UTW w Andrychowie), - Jolanta Stokłosa (Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum im. Św. Łazarza w Krakowie), Andrzej Skrzyński (członek Rady Polityki Senioralnej, Stowarzyszenie MANKO), prof. Zbigniew Chłap (Stowarzyszenie Lekarze Nadziei).

wstecz                           Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski